KONST / Skulptur & konsthantverk / Bordsdekortioner 9177306
*
nr 917 7306
Bordsdekortioner
2 st, nysilver, Tuppar, höjd: 19
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 oktober 2014
kl 20:46:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 22:56:29
1
150 kr
13/10 17:50:14
2
200 kr
13/10 19:40:12
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordsdekortioner djurmotiv fågel fågelmotiv konsthantverk nysilver pläter skulptur tuppar
-
8206 Brevpress
brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11
-
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
-
8123 Ikoner
8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:48
-
8128 Skulptur
fabeldjur, sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:17
-
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56
*
Bordsdekortioner
nr 917 7306
Bordsdekortioner
2 st, nysilver, Tuppar, höjd: 19
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 oktober 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/10 22:56:29 | 1 | 150 kr |
| 13/10 17:50:14 | 2 | 200 kr |
| 13/10 19:40:12 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordsdekortioner djurmotiv fågel fågelmotiv konsthantverk nysilver pläter skulptur tuppar
-
8206 Brevpress
brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11 -
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52 -
8123 Ikoner
8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:48 -
8128 Skulptur
fabeldjur, sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:17 -
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56



